Všetko o formulároch uvoľňujúcich činidiel pre betónový priemysel

Vývoj v posledných desaťročiach v konkrétnom priemysle umožnil výstavbu veľkých konštrukcií, ktoré vyžadujú konkrétne dosky, aby pokračovali rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Kľúčovým nástrojom v rámci tejto technológie je poskytovanie prostriedkov na uvoľňovanie formulárov, ktoré umožňujú ľahšiu a rýchlejšiu výrobu týchto dosiek tak, aby ich bolo možné prepravovať na pracoviská na celom svete pri rekordných rýchlostiach. konštrukcia betónových dosiek pre stavebné použitie je dôležité, aby výrobný tím dokázal úplne zdvihnúť tvarovanú dosku až po jej dokončení bez toho, aby sa na ktoromkoľvek mieste prilepila na tvárniacu plochu a potenciálne poškodila dosku. Aby sa zabezpečilo, že k tomu dôjde, výrobcovia používajú rôzne prostriedky na zabezpečenie čistého uvoľnenia z tvárniaceho povrchu, bez ohľadu na to, či ide o hliník, oceľ alebo preglejku. Existujú dva hlavné typy uvoľňujúcich činidiel, ktoré sa v súčasnosti používajú, bariérové ​​a reaktívne, zatiaľ čo tretina je stále v experimentálnej fáze: založená na vode.

Prostriedky uvoľňujúce bariéry zabránia tomu, aby sa betón prilepil na svoj formovací povrch tým, že vytvorí fyzickú fóliovú bariéru medzi betónom a tvarom. Na druhej strane reaktívne činidlá pôsobia prostredníctvom spôsobenia chemickej reakcie medzi činidlom a zvyškovými vápnami, ktoré sa prirodzene nachádzajú v betónovej zmesi. Chemická reakcia vytvára mydlovitý film, ktorý pôsobí rovnako ako bariérový typ, vkladá film medzi povrch betónu a tvárniaci materiál. Reaktívne látky sú v skutočnosti čistejšie ako bariéry, pretože chemicky založený film je oveľa jednoduchšie odstrániť, akonáhle je doska dokončená. Zelená voľbaTrečný typ, vodné rozpúšťadlá, je v súčasnosti vo vývoji a testovaní na mnohých trhoch vďaka časť, na zelený pohyb v Amerike. Rovnako ako pri iných technológiách, ktoré sa spoliehajú na ropné produkty a potenciálne nebezpečné chemikálie, snaha vyriešiť ďalšie riešenie, ktoré je šetrnejšie k životnému prostrediu, prinúti inovátorov experimentovať so základňou pre uvoľňovanie látok, ktoré pochádzajú z obnoviteľnejších a ekonomickejších zdrojov. Keďže súčasné reaktívne činidlá obsahujú základy mastných kyselín v ich zložení, sójové a iné rastlinné zložky sa testujú na dosiahnutie kvalitných výsledkov. Vlastné vlastnosti uvoľňujúcich látok Pretože nie všetky predpäté betónové formy sa vytvárajú mimo miesta a častejšie sa vytvárajú v rámci úlohy v prostredí miesta sa teraz vytvára významný počet súčasnej úrovne uvoľňujúcich látok s flexibilnejšou toleranciou teploty. Táto tolerancia umožňuje nielen to, že je možné aplikovať prostriedok na formu pri teplotách nižších ako 20 stupňov Fahrenheita, ale tiež umožní, aby činidlo zostalo stabilné a neodparovalo sa pri teplotách, ktoré dosahujú alebo prekračujú 100 stupňov. Toto je obzvlášť vhodné, keď práca bude trvať dlhšie ako niekoľko týždňov, v extrémnych klimatických podmienkach, horúcich i studených.

Všetky vytvorené agenty musia spĺňať požiadavky OSHA aj FDA, čo znamená, že všetky sú v bezpečí v pracovnom prostredí bez nebezpečenstva pre pracovníkov alebo životné prostredie a dokonca aj súčasné chemicky reaktívne látky dnes bezpečne spadajú do parametrov. , musí mať rovnomernú povrchovú farbu a vzhľad a akékoľvek použité činidlá nesmú byť schopné farbiť alebo odfarbiť. A pretože tieto dosky budú po nainštalovaní niesť veľkú váhu, je tiež životne dôležité, aby žiaden agent nikdy nebol schopný chemicky zmeniť zloženie betónu ani vytvoriť nedokonalosti, ktoré by mohli ohroziť jeho stabilitu. Dnešné prostriedky na uvoľňovanie tvarov, ktoré sú navrhnuté tak, aby nezanechali žiaden film alebo zvyšok, by mohli narušiť aplikáciu akýchkoľvek povrchových úprav alebo náterov, ktoré by boli aplikované po inštalácii, ako je to v prípade vozoviek.striekane izolacie